Пандемія сформувала нові умови для всіх ринків і сфер бізнесу. Перебудова бізнес-процесів, зміна економічних пріоритетів і цілого ланцюжка завдань – результат впливу пандемії у всьому світі та в Україні. Як змінився український бізнес після COVID-19 з`ясувала в опитуванні підприємців аналітична група  KPMG.

 Змінилося ставлення до співробітників

Зміни торкнулися підходів до роботи з працівниками. Керівники планують перейти на дистанційну роботу і скоротити офісні площі. Частина співробітників буде працювати віддалено навіть після закінчення пандемії.

Також зараз для бізнесу актуальні люди з навичками впровадження і підтримки цифрових рішень, гнучкості та вміння адаптуватися під нестабільні обставини.

68% керівників вважають, що комунікація з працівниками покращилась під час кризи.

 З’явилися нові стимули для діджитал-рішень

39% СЕО вважають, що пандемія прискорила цифрову трансформацію і створення операційної моделі нового покоління. З розвитком аналітики, штучного інтелекту, автоматизації процесів і інтернету речей компанії майбутнього стануть більш “оцифрованими”, а співробітників буде менше, але вони будуть володіти необхідними для сучасності новими навичками.

Від впровадження цифрових технологій компанії очікують, в першу чергу, підвищення продуктивності та скорочення витрат. Однак найчастіше мова не йде про довгостроковий докладний план дій з розкладом ініціатив за часом. Переважно в компаніях реалізується набір короткострокових проєктів з впровадження певної технології. А саме:

  • роботизація бізнес-процесів (RPA);
  • впровадження чат-ботів для обслуговування клієнтів;
  • аналітика або машинне навчання в операційних процесах.

Керівникам і надалі доведеться приймати непрості кадрові рішення і розставляти пріоритети в інвестиціях. Вже зараз 67% керівників відповіли, що переважно вкладають в купівлю нових технологій, і лише 33% заявили, що більше інвестують в розвиток персоналу.

Менше впевненості у майбутньому

Попри загальне розуміння тенденцій, криза похитнула впевненість керівників в зростанні світової економіки. Приблизно третина опитаних визнають, що все менше вірять у перспективи світового зростання в найближчі три роки. Однак щодо власних компаній впевненості у них більше – адже тут більше контролю і важелів впливу.

Тому, навіть на тлі падіння економічних показників в Україні, 72% керівників, що взяли участь в опитуванні, очікують зростання прибутку їх організацій в наступні 3 роки. Це безпосередньо залежить від того, наскільки швидко вони зможуть провести необхідні цифрові зміни.

Аналітична група You Control

Всі Новини ›