Є побоювання, що інтеграція України з Європейським Союзом може ще більше роздратувати президента Росії Владіміра Путіна. Про це в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна заявив депутат Європарламенту, член делегації Європарламенту в Комітеті парламентської асоціації ЄС-Україна Андрюс Кубілюс.

«Я згоден з тим, що це може ще більше роздратувати Путіна, і я бачу це з недавніх статей пана Мєдвєдєва (експрезидент РФ Дмітрій Мєдвєдєв – ред.). Але це означає, що у Кремлі починають побоюватися успіхів України. Це справді важливо для всіх нас зрозуміти», – зауважив євродепутат.

Він також визнав, що «Росія є фактором» того, що ЄС недостатньо готовий прийняти Україну як члена організації.

«Деякі люди у великих столицях кажуть: ми не можемо запропонувати Україні більш амбітний інтеграційний порядок денний навіть щодо ЄС, бо це може спровокувати Путіна. Ми кажемо протилежне: якщо ми в Європі хочемо мати чітку стратегію щодо Росії з дуже чіткою метою – як допомогти не Путіну, а як допомогти російському суспільству в перетворенні цієї країни назад до демократії – тоді ми повинні розуміти, що приклад успіху України – один з інструментів, які ЄС має у своїх руках, щоб допомогти також Росії», – пояснив Кубілюс.

За його словами, успіх України можна забезпечити лише через євроінтеграцію України. Саме тому в нещодавно ухваленому звіті Європейського парламенту про політику ЄС щодо Росії євродепутати чітко сказали, що одним з елементів стратегії щодо РФ має бути інтеграція країн Східного партнерства, особливо України, до ЄС.

Тим часом міністр закордонних справ РФ Сєргєй Лавров звинуватив Україну у спробах «втягнути Росію в силові дії» на Донбасі.

Російський міністр звинуватив Україну у використанні ударного дрона Bayraktar всупереч Мінським домовленостям, а також поскаржився на те, що українським військовим дозволили відкривати вогонь у відповідь по російських окупантах на Донбасі без узгодження із вищим керівництвом.

Лавров також відкинув звинувачення українського міністра Дмитра Кулеби, який уже кілька разів заявляв про те, що Росія уникає зустрічі у нормандському форматі. За словами очільника російського зовнішньополітичного відомства, РФ не потрібна зустріч заради зустрічі.

Богдан Марусяк

Подібні новини

Всі Новини ›