Як було чітко зазначено в заяві делегації ЄС, рішення Конституційного суду ставить під сумнів низку міжнародних зобов’язань, які Україна взяла на себе перед міжнародними партнерами, включаючи ЄС, зазначив один із речників Єврокомісії у коментарі для Промоут Юкрейн. Він зробив таку заяву:

«Ми закликаємо українську владу вжити заходів, щоб якнайшвидше відновити необхідні умови для ефективного функціонування антикорупційної системи в Україні згідно з Конституцією України. Ми готові надати допомогу для повернення необхідної правової визначеності, спрямованої на забезпечення ефективної системи запобігання корупції в Україні.

ЄС надає великого значення боротьбі з корупцією, яка є одним із ключових орієнтирів та зобов’язань, що Україна взяла на себе в рамках процесу лібералізації візового режиму. Незалежна та ефективна робота антикорупційних установ також є умовою нещодавно узгодженої програми макрофінансової допомоги між ЄС та Україною. Дуже важливо забезпечити незворотність усіх зусиль щодо реформування.

Хоча в останньому Звіті про зупинення дії візового режиму, ухваленому 10 липня 2020 року, підтверджено, що Україна продовжує виконувати критерії лібералізації візового режиму, там також сказано, що Україні потрібно “забезпечити незалежність, ефективність та стійкість антикорупційної інституційної бази та уникати політизації роботи всіх правоохоронних органів: … забезпечити переконливе виконання мандату відновленого Національного агентства з питань запобігання корупції, в тому числі продовжуючи повноцінну та ефективну роботу системи з перевірки декларацій про активи”. Єврокомісія підіб’є підсумки виконаної роботи в наступному звіті.

Рішення Конституційного суду України від 27 жовтня 2020 року має далекосяжні наслідки для антикорупційної системи в Україні, зокрема, стосовно основних прав та повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції, включаючи зберігання, публікацію та перевірку електронних декларацій про активи державних службовців, про відкритий доступ громадськості до реєстру електронних декларацій про активи, а також про відповідальність за декларування неправдивої інформації.

Ми очікуємо, що Україна продемонструє свою прихильність постійно виконувати антикорупційні стандарти, які є невіддільною частиною безвізового режиму».

Подібні новини

Всі Новини ›