Найближчими днями Україна очікує рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) стосовно прийнятності позову проти Росії через спробу окупацію Криму.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр юстиції України Денис Малюська.

«Україна vs. Росія (щодо Криму). Той рідкісний випадок, коли в Європейському суді з прав людини ми не захищаємося, а нападаємо… Зараз ми очікуємо на ухвалення рішення ЄСПЛ щодо прийнятності. Це ще не буде рішенням по суті вимог, але точно буде важливим проміжним результатом. Дату оголошення рішення щодо прийнятності ЄСПЛ розмістить на своєму сайті упродовж найближчих декількох днів», – зазначив посадовець.

За його словами, якщо суд визнає справу прийнятною, то перейде до розгляду скарги України по суті.

Український міністр нагадав, що 13 березня 2014 року уряд України подав до ЄСПЛ першу міждержавну заяву проти Росії щодо подій на території Криму.

Зміст документа «Україна проти Росії» охоплює скарги уряду України на порушення протягом березня-вересня 2014 року Російською Федерацією прав громадян, гарантованих такими статтями Конвенції про захист прав людини:

  • 2 (право на життя);
  • 3 (заборона катування);
  • 5 (право на свободу та особисту недоторканість);
  • 6 (право на справедливий суд);
  • 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя);
  • 9 (свобода думки, совісті і релігії);
  • 10 (свобода вираження поглядів);
  • 11 (свобода зібрань та об’єднання);
  • 14 (заборона дискримінації) у поєднанні зі статтями 3, 8, 9, 10, 11 Конвенції та статтею 1 (захист права власності) Першого протоколу до Конвенції, статтею 2 (свобода пересування) Протоколу № 4 до Конвенції.

Малюська зазначив, що під час слухань судді ЄСПЛ поставили низку додаткових запитань. Зокрема, служителі Феміди цікавилися, чи готові сторони піти на компроміс з метою дружнього врегулювання спору.

«Уряд України зазначив, що зважаючи на обставини конкретного спору, а саме на незаконну окупацію Російською Федерацією суверенної території України та систематичні порушення прав і свобод громадян України на цій території, компроміс у жодному разі не може бути досягнуто до повного повернення АР Крим та м. Севастополя під юрисдикцію України», – зазначив міністр юстиції.

Наразі справа «Україна проти Росії» перебуває на стадії розгляду питання щодо її прийнятності. На цьому етапі розгляду справи Україна доводить юрисдикцію РФ щодо заявлених Україною порушень.

Нагадаємо, що напередодні голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров наголосив, що за підсумками майбутнього саміту «Кримської платформи» мають озвучити конкретні кроки, які прискорять деокупацію півострова.

«Крім заяв, мають озвучити конкретні кроки, які робитимуться цими державами, щоб російські війська справді покинули Крим. Треба зробити все, щоб «Кримська платформа» стала успішною і не закінчилася провалом», – зазначив Чубаров.

На його думку, ті іноземні держави, які підтримають платформу, повинні виступити за посилення санкцій щодо Росії, зокрема запровадити негайне ембарго на російські енергоносії.

Богдан Марусяк

Всі Новини ›