Головні претенденти на посаду Федерального канцлера Німеччини вважають, що інтереси України обов’язково мають враховуватися, якщо йдеться про проєкт «Північний потік-2».

Як повідомляє видання DW, лідер німецької партії «Християнсько-демократичний союз/Християнсько-соціальний союз», кандидат у канцлери Армін Лашет не відкидає призупинення проєкту «Північний потік-2», якщо його буде використано «проти України».

«Геостратегічний вплив було обговорено – він не має шкодити Україні, тут є європейські зобов’язання. Якщо президент Путін не буде дотримуватися цього правила і використовуватиме його проти України, то можна будь-якої миті, навіть коли трубопровід готовий, зупинити його, бо тоді зникне основа домовленості. Усе просто», – заявив політик.

Кандидат від Соціал-демократичної партії Німеччини, чинний віцеканцлер і міністр фінансів ФРН Олаф Шольц також погодився, що інтереси України мають враховуватися. За його словами, Німеччина брала участь у переговорах щодо цього питання, і в майбутньому транзит газу через українську територію має бути гарантований.

«З цього приводу потрібно вести переговори», – заявив Шольц, додавши, що «негативний вплив на транзит газу і безпеку України матиме наслідки для можливих поставок уже готовим газопроводом».

Обидва політики визнали «Північний потік-2» економічним проєктом і підтримали завершення будівництва газопроводу.

Водночас кандидатка від «Союз-90/Зелені» Анналена Бербок, яка разом зі своєю політсилою є послідовним критиком проєкту, закликала на дати будівництву завершитися.

«Коли трубопровід буде готовий, ним пустять газ, мета Путіна в тому, щоб використовувати цей газ, щоб відключити український трубопровід, щоб ним не поступав, щоб дестабілізувати Україну, оскільки більше не будуть надходити гроші», – заявила політик.

Вона нагадала, що відповідно до газової директиви ЄС трубопровід має отримати ще один дозвіл регулятора – його оператором не має бути власник труби.

«Це погодження не має видаватися. Це означає, що ми можемо зупинити його (трубопровід) на цьому етапі», – зазначила лідерка «зелених». Вона також додала, що у трубопроводу «немає майбутнього, бо він націлений проти Європи».

Нагадаємо, що напередодні Президент України Володимир Зеленський звернувся до кандидатів на посаду канцлера Німеччини з низкою запитань стосовно їхньої майбутньої політики щодо України, зокрема він запитав, чи підтримують кандидати російський проєкт «Північний потік-2».

Як повідомляли раніше деякі ЗМІ, США і Німеччина планують домовитися про зобов’язання зі зміцнення енергетичної інфраструктури України та компенсації транзитних зборів, які можуть бути нею втрачені внаслідок запуску газопроводу «Північний потік-2». Дві держави хочуть укласти угоду, покликану ослабити геополітичні вигоди Кремля після завершення будівництва газопроводу, до серпня, тобто, до планованого візиту канцлера Німеччини Ангели Меркель до Вашингтона.

Богдан Марусяк

Подібні новини

Всі Новини ›