Міністри закордонних справ України, Канади, Швеції, Афганістану та Великої Британії оприлюднили спільну заяву щодо роковин трагічної дати збиття літака рейсу PS752 біля Тегерана.

«Рік тому, рано вранці 8 січня 2020, дві ракети «земля-повітря» збройних сил Ірану збили у небі поблизу Тегерана пасажирський літак Міжнародних авіаліній України рейсу PS752. Усі 176 людей на борту, включно з пасажирами та екіпажем, трагічно загинули лише за кілька хвилин після злету з Міжнародного аеропорту Імама Хомейні.

У перші роковини трагедії ми, міністри закордонних справ п’яти країн, громадяни яких постраждали у катастрофі – України, Канади, Швеції, Сполученого Королівства та Афганістану – вшановуємо пам’ять загиблих та висловлюємо найглибші співчуття всім, кого спіткало це горе.

Ми поділяємо скорботу рідних і друзів, які втратили своїх близьких моторошного ранку рік тому», – йдеться в заяві.

Очільники зовнішньополітичних відомств п’яти держав наголосили, що доб’ються встановлення всіх обставин цього злочину до найдрібнішої деталі. Також зазначається, що наразі необхідно, щоб гіркі уроки цієї катастрофи були вивчені, а ризик повторення подібних трагедій був у майбутньому мінімізований.

Крім того, у спільній заяві йдеться про те, що влада п’яти країн рішуче налаштована забезпечити прозоре розслідування злочину, належне покарання для всіх винних у його скоєнні та досягнення справедливості заради рідних і близьких жертв трагедії.

Напередодні спеціальний радник прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо з питань збиття літака МАУ Ральф Гудейл заявив, що влада країни не задоволена пропозицією Ірану виплатити родичам жертв катастрофи по 150 тисяч доларів.

За словами радника, остаточна сума компенсації стане предметом перемовин між Канадою, Іраном та ще чотирма країнами, громадяни яких загинули у катастрофі.

Тим часом Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова на своїй сторінці у соцмережі Facebook написала, що українські спеціалісти розпочали дослідження льотного планшета, знайденого на місці катастрофи. У грудні 2020 року Іран передав Україні цей пристрій.

Генеральний зазначила, що протягом року було проведено понад 200 процесуальних та слідчих дій, направлено 18 запитів про міжнародну правову допомогу до інших країн, а українські фахівці постійно співпрацюють із компетентними органами Ірану та Канади.

Богдан Марусяк

Подібні новини

Всі Новини ›