На адміністративному кордоні з окупованим Росією Кримом зник український військовослужбовець.

Як повідомили у Військовій службі правопорядку Збройних сил України, чоловік перебував на спостережному посту в районі півострова Чонгар. Вранці 30 травня військовослужбовець зник, а негайні пошукові заходи не дали результатів.

За попередньою інформацією, його викрали під час несення служби. Неподалік від спостережного посту були виявлені сліди боротьби.

Українські ЗМІ повідомляють, що військовослужбовцем виявився старший солдат 13-го батальйону 95-ї десантно-штурмової бригади Євген Добринський. Він родом із міста Сарни Рівненської області. Товариші по службі стверджують, що Євген не міг добровільно перейти на бік противника, у Криму в нього нікого немає. До того ж, у Добринського є сім’я і маленька дитина. Військовослужбовці також відкидають версію про зраду.

Як зазначають інформовані джерела, вранці 31 травня представники російських спецслужб телефонували в 13-й батальйон й уточнювали особисті дані солдата. Тож поки основна версія зникнення – це захоплення українського військовослужбовця росіянами, які зайшли на спостережний пункт з окупованої території Криму.

Водночас український журналіст Юрій Бутусов на своїй сторінці у Facebook повідомив деталі цього інциденту. За його інформацією, солдат перебував на спостережному пункті під назвою «Берлога», що розташований на передовій і перед ними більше немає інших постів українських прикордонників.

Боєць був сам і без зброї, що, звичайно ж, викликає дуже багато питань до його керівництва з приводу організації служби. Адже на адмінкордоні з окупованим Кримом було декілька серйозних інцидентів.

На думку Бутусова, ймовірність добровільного переходу українського бійця на сторону противника відсутня, тож тепер російські спецслужби будуть «оформляти» його як порушника кордону РФ.

«Очевидно, найближчим часом противник буде використовувати нашого солдата у своїй пропаганді. Що ж, це результат наших помилок і системних проблем, які не вирішуються. За слабкості на війні завжди б’ють», – підсумував журналіст.

Також повідомляється, що зараз командування ЗСУ наказало посилити несення вартової служби на адміністративному кордоні з Кримом. Для чергування на постах будуть відправляти не менше двох військовослужбовців, введено жорсткі правила контролю.

Нагадаємо, що після анексії Криму Російською Федерацією у 2014 році між материковою Україною та півостровом існує формально адміністративний, але фактично – справжній кордон.

Наприкінці травня цього року Військова контррозвідка Служби безпеки України звинуватила російські спецслужби в незаконному затриманні на адмінмежі молодшого сержанта Державної прикордонної служби України.

Використовуючи насилля і тортури, представники ФСБ Росії намагалися змусити українця зізнатися у нібито навмисному перетині адмінкордону. Також його схиляли до співпраці на користь РФ.

У вересні 2015 року на адмінмежі з окупованим Кримом зникли троє десантників 79 бригади. Як стверджувало українське військове командування, їх захопили російські диверсанти. Натомість спецслужби РФ поширили відео, на якому українці заявили, що нібито добровільно пішли «брататися» на позиції російських прикордонників. Після повернення на материк було заявлено, що українські військові записали відеоролик під тиском з боку російських спецслужб.

Цікаво, що колишній народний депутат, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що в нинішніх умовах російській владі вкрай необхідно спровокувати якийсь конфлікт з Україною, щоб виглядати переможцями на фоні всіх провалів і втрат останнього часу.

«Путіну потрібен логічний і, що важливо, об’єктивний привід, який, на його думку, виправдає нові воєнні дії проти України. У цьому разі він зможе порушити питання забезпечення Криму водою. Говоритиме, що Київ не змирився з «добровільним вибором людей у Криму, правом на самовизначення, що підтверджується Статутом ООН і всіма міжнародними актами». І ось Київ вирішив підкорити або знищити людей у Криму тим, що вже стільки років залишає без води. А тепер ситуація стала загрозливою для сотень тисяч людей, загрожує екологічною катастрофою не лише для півострова, але й для басейну Чорного моря. Путін може багато чого придумати, щоб виправдати бажання розширити воєнні дії проти України для підтвердження свого іміджу. Він спробує виправдати їх необхідністю захищати права людей», – заявив політик.

На думку Чубарова, під цим соусом росіяни можуть застосувати силу, щоб контролювати територію біля того місця, звідкіля вода надходить до Криму – тобто дамба і Каховське водосховище в Херсонській області.

Подібні новини

Всі Новини ›