У війні на Донбасі Російська Федерація використовує іноземних найманців із понад 30 країн. На сьогодні українські правоохоронні органи ведуть слідство стосовно близько 100 таких іноземців.

Про це розповів заступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов.

«Географія країн походження найманців дуже різноманітна і складає понад 30 держав, серед яких Франція, Чехія і навіть Чилі. Найбільша їхня кількість наразі з Іспанії та Сербії – по 27 осіб, Молдови – 26, Франції – 20. За наявною інформацією, починаючи з 2014 року до нині, іноземні найманці перебували у складі різних підрозділів незаконних збройних формувань, підконтрольних країні-агресору. Наприклад, у так званому 14-му батальйоні територіальної оборони «Призрак», що відрізняється своєю жорстокістю», – зазначив прокурор.

В інтересах слідства імена фігурантів справ поки не можуть бути розголошені.

Водночас Мамедов зазначив, що про деяких найманців пишуть ЗМІ. Зокрема, про французьку ультраправу організацію «Континентальна єдність», яка вербує найманців для незаконних збройних формувань Російської Федерації.

«Нам відомо, що на території Російської Федерації створені спеціальні навчальні центри, де проводиться вербування, фінансування, матеріальне забезпечення, навчання найманців із метою використання у збройному конфлікті на території Донецької та Луганської областей України», – наголосив заступник генерального прокурора України.

Крім того, він додав, що виданих Росії бойовиків приватної військової компанії «Вагнер», які воювали на Донбасі й були затримані в Білорусі, будуть заочно притягувати до відповідальності. Стосовно них можуть запустити міжнародні механізми.

Тим часом стало відомо, що посли Євросоюзу в середу, 9 вересня, планують продовжити санкції проти осіб та суб’єктів, відповідальних за підрив територіальної цілісності України. Про це поінформував кореспондент «Радіо Свобода» Рікард Джозвяк у своєму Twitter.

«Посли ЄС завтра дадуть зелене світло візовим заборонам і заморожуванню активів 175 осіб і 44 юридичних осіб, які, на думку блоку, підірвали територіальну цілісність України. Продовження буде на шість місяців, як зазвичай», – написав журналіст.

Нагадаємо, станом на вечір 7 вересня спостерігачі ОБСЄ нарахували на Донбасі 950 порушень режиму тиші з початку оголошення «всеосяжного перемир’я» 27 липня. Про це йдеться у звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

6 вересня поблизу Кримського (Новоайдарський район Луганської області) внаслідок пострілу снайпера бойовиків загинув молодший сержант Тарас Кубійович. 7 вересня в реанімації помер один із двох українських військових, які напередодні підірвалися на міні в районі населеного пункту Новгородське (Донецька область).

Богдан Марусяк

Подібні новини

Всі Новини ›