Від початку війни на Донбасі Російська Федерація активно використовувала безпілотні літальні апарати. Деякі з них у перші роки запускалися в повітря ще на території сусідньої держави й летіли у бік України. Пізніше тактику змінили, створивши у так званих 1 та 2 армійських корпусах окупаційних військ окремі групи безпілотників.

Перші ворожі літальні апарати українські військові здобули ще влітку 2014 року.

«На сьогодні ми маємо як трофейні зразки майже всі безпілотні літальні апарати Російської Федерації, починаючи від «Орлана» й закінчуючи «Гранат» (моделі 1, 2, 3, 4), «Елерон», «Застава», «Дозор» та інші типи. Багато квадрокоптерів, які теж активно використовуються Російською Федерацією», в – зазначив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький.

Кожен такий ворожий безпілотник є підтвердженням присутності регулярних збройних сил Росії на території України.

Згідно зі статистикою, 45% безпілотників було збито засобами протиповітряної оборони – як зенітною артилерією, так і зенітними комплексами, 40% – зі стрілецького озброєння, решта трофеїв на рахунку систем радіоелектронної боротьби. Деякі дрони впали самі через технічні несправності.

Розвідники повідомляють, що всі трофейні безпілотники розібрані й ретельно досліджені українськими спеціалістами. При цьому вивчення збитої техніки зокрема засвідчує, що Російська Федерація після запровадження санкцій вимушено замінює іноземні комплектуючі (німецького, французького, японського, південнокорейського виробництва) на менш якісні російські та комерційні широко вжитку. Внаслідок цього погіршуються тактико-технічні характеристики та знижується надійність цих літальних апаратів.

Богдан Марусяк

Подібні новини

Всі Новини ›