Учасники міжнародної конференції з питань відновлення України, що пройшла у швейцарському місті Лугано, ухвалили підсумкову декларацію. Її підписали представники понад 40 держав і міжнародних організацій.

Підписанти, зокрема США, Велика Британія, Франція та Японія, «найрішучішим чином» засудили військову агресію Росії проти України й закликали Кремль негайно вивести свої війська.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що декларація – це «однозначно початок нашого тривалого процесу».

«Глави держав й урядів, міністри та високі представники зобов’язалися підтримувати Україну на її шляху до відновлення – від початку і до довгострокового відновлення. Від імені всього українського народу хочу їм за це подякувати», – сказав прем’єр.

Декларацію опубліковано на сайті Кабінету Міністрів України. У її тексті зазначено, що це політичний документ, який накладає зобов’язання на її підписантів.

У декларації, зокрема, ідеться про те, що її підписанти визнають, що військова агресія Росії проти України призвела до значних людських втрат, катастрофічної руйнації інфраструктури, шкіл, лікарень, житла громадян та культурної спадщини, стала причиною великих економічних і фінансових втрат України, дестабілізувала глобальні ланцюги доданої вартості та поставила під загрозу світову продовольчу безпеку.

«Згідно із цим політичним документом, який не має зобов’язувальної сили, повністю зобов’язуємося підтримувати Україну на її шляху до відновлення від початку і до довгострокового відновлення і пов’язуємо це з європейською перспективою для України та її статусом країни-кандидата на вступ у ЄС, заохочуємо й вітаємо всі зобов’язання надавати скоординовану політичну, фінансову й технічну підтримку для цієї мети, схвалюємо керівні принципи процесу відновлення, які додано до цього документа («Принципи Лугано»), визнаємо ініційований Україною проєкт плану відновлення та розвитку як основний рамковий документ, який спрямовує процес відновлення й забезпечує узгоджену участь багатьох зацікавлених сторін і партнерів, і з нетерпінням чекаємо на участь у його доопрацюванні та реалізації», – ідеться в документі.

Також у декларації затвердили 7 принципів, які визначають критерії відновлення:

  1. Партнерство. Україна очолюватиме процес відновлення, реалізуватиме його разом із міжнародними партнерами.
  2. Спрямованість на реформи.
  3. Прозорість, підзвітність, верховенство права.
  4. Демократична участь.
  5. Залучення багатьох стейкхолдерів.
  6. Гендерна рівність та інклюзія.
  7. Сталий розвиток.

Роботу над імплементацією цього плану, за словами прем’єр-міністра України, мають розпочати одразу ж.

Богдан Марусяк

Подібні новини

Всі Новини ›