Міжнародна федерація журналістів та організація «Репортери без кордонів» фіксують підвищення рівня фізичної небезпеки для журналістів та погіршення ситуації зі свободою ЗМІ в умовах воєнного конфлікту між Вірменією та Азербайджаном.

У результаті бойових дій між цими країнами  з кінця вересня було поранено щонайменше сім журналістів. В обох країнах зафіксовані масові випадки недопуску журналістів та/або відмови у акредитації. В Азербайджані, за рішенням Президента, низка онлайн-ЗМІ та соцмереж заблоковані та доступні для читачів лише за допомогою технології VPN. У Вірменії тим часом прийняли розпорядження про заборону публікації критики на адресу уряду та чиновників.

10 листопада стався інцидент, який сколихнув світову журналістську спільноту – напад на Єреванське бюро «Радіо Свобода». Близько 40 осіб атакували редакцію «Радіо Свобода» в Єревані в знак протесту проти режиму припинення вогню. Нападники називали співробітників «зрадниками» і погрожували розбити комп’ютери і камери.

Національна спілка журналістів України засуджує напади на журналістів, які висвітлюють Нагірно-карабаський військовий конфлікт.

«Журналісти, які висвітлюють конфлікти, перебувають у високій зоні ризику. Навмисні напади на медійників, які просто виконують свою роботу, є неприпустимими. Цькувати журналістів, розмахувати кулаками та нищити обладнання – це дикунство. Правоохоронці обох сторін повинні слідкувати за дотриманням цих норм», – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко.

«Ми з сумом спостерігали за гарячою фазою конфлікту і вітаємо, що вона припинилася. Дуже сподіваємося, що тепер будуть відновлені засади свободи слова в цих країнах», – зазначає медіаекспертка НСЖУ, експертка зі стратегічних комунікацій ГО «Інформаційна безпека» Тетяна Попова.

У свою чергу, генеральний секретар Міжнародної Федерації Журналістів Ентоні Беланжер заявив: «Ми засуджуємо насильство, яке застосовують протестуючі, щоб показати свою незгоду з угодою між Вірменією та Азербайджаном та їх напад на «Радіо Свобода». ЗМІ повинні бути захищені від таких атак, і ми закликаємо вірменську владу забезпечити безпеку працівників ЗМІ».

 

Наталя Толуб

 

Подібні новини

Всі Новини ›