9 лютого понад 30 депутатів Європейского парламенту взяли участь у масовій акції #StandWithUkraine на підтримку України на площі Люксембург в центрі Брюсселя.

Свою підтримку Україні висловили представники різних партій і депутатських об’єднань:  Пятрас Ауштрявічюс (Литва), Віола фон Крамон (Німеччина), Хосе Рамон Бауз Діас (Іспанія), Андрюс Кубілюс (Литва), Карін Карлсбро (Швеція), Міхаель Галер (Німеччина), Ільхан Кючук (Болгарія), Марія Сорайя Родрігес Рамос (Іспанія), Марек Бєлька (Польща), Мартін Гойсік (Словаччина), Райнхард Бутікофер, (Німеччина), Наталі Луазо (Франція), Давід Каса (Мальта), Драгош Тудораке (Румунія), Марк Демесмаекер (сенатор, Бельгія) та ін.

Приводом для акції став відкритий лист представників української громади Бельгії до членів Європейського парламенту, який був складений за ініціативи неурядової організації Promote Ukraine (Брюссель-Київ). Лист містить вимогу захистити Україну від нової агресії з боку Росії та упередити нову війну в Європі. І ця ініціатива знайшла широку підтримку серед депутатів Європейського парламенту.

Лист нагадав про очевидне – саме навесні 2014 року російські війська почали захоплення Криму, частини Донецької та Луганської областей, які уже вісім років перебувають у окупації. Ці події стали спусковим гачком до низки подальших трагедій – війни, тисяч загиблих та мільйонів біженців, збитого російськими злочинцями рейсу MH-17. Вони спричинили страждання та біль багатьох тисяч людей в Україні та у світі.

Війна, яку Росія веде проти України вже вісім років поспіль, загрожує набути континентального масштабу. Концентрація на кордонах України понад сотні тисяч російських військових, оснащених важкою зброєю, підтягування до них тилової інфраструктури та польових шпиталів залишають дуже мало місця для дипломатичних інструментів – Кремль готується до нової військової авантюри, яка цього разу загрожує не лише Україні, а й усій Європі та сучасному світовому порядку.

У листі наголошується: якщо Росії буде дозволено уникнути покарання за свою агресію проти України або отримати прибуток від неї, наступними можуть стати країни Балтії та Польща.

Promote Ukraine у зазначеному відкритому листі закликала членів Європейського парламенту виступити за скасування газопроводу «Північний потік-2», який Кремль використовує як зброю у своїх геополітичних цілях, а також за скорочення торгівлі товарами та послугами між ЄС та Росією на постійній основі з реверсуванням торгових потоків у країни Східного партнерства.

Promote Ukraine наголошує: Росія має бути виключена з системи платежів SWIFT, а щодо найближчого оточення Путіна та інших росіян, причетних до воєнних дій проти України, мають бути запроваджені персональні санкції.

Росія порушує всі можливі угоди, що були підписані після Другої світової війни (зокрема, Гельсінські угоди 1975-го року або Паризька Хартія про недоторканість кордонів). Росія таким чином руйнує рівновагу, що існувала після Другої світової війни. Це вже є світовою проблемою, а не лише українською або європейською.

Нинішні заяви європейських парламентарів свідчать про те, що політичний істеблішмент ЄС сприймає агресію Владіміра Путіна проти України як загрозу всій архітектурі безпеки на континенті й у світі.

Марк Демесмаекер (Mark Demesmaeker), член Парламенту Бельгії (сенатор, 2019-2014), член Європейського парламенту (2014-2019) від Бельгії, заступник мера міста Галле (2006-2013) зазначив, що європейські політики зібралися, щоби продемонструвати свою солідарність, єдність і підтримку Україні.

«Ми мусимо підвищувати обізнаність у Європі про події в Україні. Ми повинні бути разом з Україною, оскільки бути разом з Україною – означає підтримувати демократичні цінності та повагу до міжнародного права. Таким чином ми всі разом можемо продемонструвати нашу рішучість Владіміру Путіну», – наголосив Марк Демесмаекер.

«Йдеться не лише про Україну, а й про агресивну політику Путіна, як таку. Путін зосередив увагу не лише на Україні, він намагається поширювати свій вплив на Білорусь, на Південний Кавказ, на багато інших країн навколо, – зауважив у коментарі бельгійському бюро «Укрінформу» Пятрас Ауштрявічюс, депутат Європейського парламенту, – Тому, якщо ми є серйозними у підходах до глобальної безпеки, ми маємо бути дуже чутливими до ситуації, що розгортається на кордонах України. І Європа нарешті почула сигнал небезпеки і готова відповісти на нього єдиним фронтом».

На думку Хосе Рамон Бауза Діас (José Ramón Bauzá Díaz), члена Європейського парламенту (2019-2024) від Іспанії, президент Балеарських островів (2011-2015), зараз для всіх європейських держав критично важливо продемонструвати режиму Владіміра Путіна свою єдність і підтримку України.

«Безпека Європи невідільна від безпеки України. У нас з Україною однакові цінності та однакові принципи, ми маємо бути єдині», – заявив Хосе Рамон Бауз Діас.

«Ми маємо дуже чітко продемонструвати, що Європа і демократичний світ залишаються об’єднаними проти російської загрози. Ми підтримуємо всі досягнення України, її територіальну цілісність, її свободу і демократію. Ми підтримуємо всі зусилля, спрямовані на те, щоб зміцнити Україну політично, у військовому вимірі, щоб суспільство відчувало, що вони не одні, що Європа – з Україною», – зазначив у коментарі «Укрінформу» депутат Європейського парламенту від Німеччини Міхаель Галер.

Відповідаючи на уточнююче запитання щодо шляхів виходу із поточної безпекової кризи, Міхаель Галер наголосив, що саме Росія, яка спровокувала зростання напруження, має провести деескалацію.

«Вони (росіяни) прийшли із своїми військами – вони мають їх вивести», – додав Міхаель Галер.

Впливова представниця групи «зелених» у Європейському парламенті Віола фон Крамон (депутатка від Німеччини) наголосила, що європейські депутати від різних партій єдині у прояві солідарності з Україною.

«Ми готові підтримати Україну, що б не відбувалося на її східних кордонах. Ми маємо бути дуже твердими в тому, що стосується санкцій, і швидко реагувати на дії Росії у випадку будь-якого військового втручання в Україні. Така політика залежить не лише від Брюсселя, ми потребуємо зусиль всіх 27 країн-членів. У цьому контексті питання енергетичної безпеки також є дуже важливими», – зауважила пані фон Крамон, яка послідовно критикує російський проєкт «Північний потік-2».

Представник України при ЄС Всеволод Ченцов зауважив, що наступного тижня Європейський парламент проведе окремі дебати на тему поточної ескалації ситуації навколо України та російського тиску за участі Високого представника ЄС Жозепа Борреля. На думку дипломата, ці заходи додатково привернуть увагу європейської спільноти до агресії Російської Федерації і ймовірно допоможуть уникнути розвитку конфлікту.

Подібні новини

Всі Новини ›