Протягом першого місяця роботи так званого «зернового коридору» з українських портів було вивезено понад один мільйон тонн агропродукції. Про це повідомляє пресслужба Адміністрації морських портів України.

«У рамках реалізації Ініціативи щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування, за 26 днів роботи зернового коридору з українських портів вийшли 44 судна, які вивезли понад 1 млн тонн агропродукції до 15 країн світу», – йдеться в дописі.

У п’ятницю вранці, 26 серпня, з порту Чорноморськ вийшли 4 судна, якими було відправлено 133 тис. тонн пшениці, кукурудзи та олії до портів Судану, Індії, Єгипту й Туреччини.

«За тиждень роботи «зернового коридору» порти Великої Одеси прийняли 13 суден під завантаження 362 тис. тонн пшениці, кукурудзи, ріпаку, олії, сої та ячменю, які попрямують до портів Іспанії, Ізраїлю, Німеччини та Туреччини. Водночас 13 суден із 294 тис. тонн пшениці, олії, сої, ріпаку та кукурудзи було відправлено до портів Лівії, Нідерландів, Ізраїлю, Індії, Єгипту, Туреччини, Німеччини та Судану», – наголосили в Асоціації.

Президент України Володимир Зеленський у своєму вечірньому відеозверненні наголосив, що Україна була, є та буде серед гарантів світової продовольчої безпеки.

«Українське зерно й сам факт того, що запрацював український напрямок постачання на світовий продовольчий ринок, дають змогу не допускати хаосу на ринку, знімають гостроту продовольчої кризи й не допускають катастрофічного дефіциту… Мета – вийти на обсяг 3 млн тонн морем експорту щомісяця. І це надзвичайно важливо для Африки, Азії, Європи», – сказав глава держави.

Він додав, що експорт зерна не лише підтримує міжнародну суб’єктність України, а й дає робочі місця громадянам нашої держави. «Зерновий коридор» – це сотні тисяч робочих місць, доходи для українських компаній та державного бюджету, а також кошти на посівну наступного року.

Богдан Марусяк

Подібні новини

Всі Новини ›