За шість місяців цього року фахівці Державної служби спеціального зв’язку України заблокували 1,7 млн мережевих атак на державні органи.

Як повідомили у пресслужбі Кабінету Міністрів, також система виявлення вразливостей і реагування на кіберінциденти та кібератаки зафіксувала протягом першого півріччя більш як 50 млн підозрілих подій. Крім того, зареєстровано та опрацьовано близько 100 тис. кіберінцидентів; припинено понад 400 DoS і DDoS-атак атак на державні органи. Причому з них 26% були здійснені з використанням IP-адрес Російської Федерації.

Українські фахівці зауважили, що в лютому зловмисники почали використовувати відносно новий механізм кібератак на сайти сектора безпеки й оборони України, щоб заблокувати їхню роботу. Зокрема, під час атаки вразливі вебсервери та робочі станції державних органів інфікує вірус, який робить їх елементом ботмережі.

У Кабміні наголосили, що лише 17% світових компаній можуть активно протистояти кіберзагрозам, тому більшість компаній вкладають гроші у створення відділів кібербезпеки. З огляду на це фахівці Міністерства цифрової трансформації України працюють над тим, щоб максимально убезпечити вітчизняних користувачів.

Нагадаємо, що раніше група російських хакерів провела низку кібератак проти вебпорталу Військово-морських сил України та розмістили на сайті фейкову інформацію щодо військових навчань Sea Breeze-2021.

Крім того, згідно з даними компанії Microsoft, саме російські хакери з групи Nobelium намагалися зламати американські та британські держустанови, IT-компанії, неурядові організації та аналітичні центри.

Богдан Марусяк

Подібні новини

Всі Новини ›