У четвер, 21 вересня, російсько-окупаційні війська здійснили першу за шість місяців масовану ракетну атаку, внаслідок якої є пошкодження енергооб’єктів у західному та центральному регіонах України. Було частково знеструмлено споживачів у Рівненській та Житомирській областях.
Про це повідомила пресслужба компанії «Укренерго».
«Наразі роботу магістральних мереж в регіоні відновлено, триває заживлення побутових споживачів в мережах обленерго. Також під час атаки зазнали пошкоджень мережі обленерго в Дніпропетровській, Київській, Харківській областях. Аварійно-відновлювальні роботи почались одразу після відбою тривоги», – ідеться в повідомленні.
Енергетики зазначають, що зараз зарано робити висновки щодо початку нової терористичної кампанії проти цивільної інфраструктури.
![the war in Ukraine, the work of rescuers](https://www.promoteukraine.org/wp-content/uploads/2023/09/war-in-ukraine-the-work-of-rescuers.jpg)
Водночас голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький наголосив, що ця ракетна атака росіян не застала енергетиків зненацька – підготовка і відновлення енергосистеми не припинялися з кінця минулого опалювального сезону.
«Не можна стверджувати, чи це початок нової масованої терористичної хвилі цілеспрямованих атак по енергосистемі. Енергетики не мають такої інформації і не можуть прогнозувати дії ворога. Але в нас немає ілюзій. Ми читаємо повідомлення ГУР Міноборони і знаємо, що ворог цинічний та жорстокий, всі моральні та правові рамки перейшов давно. Тому ми готуємося до будь-яких можливих сценаріїв», – додав посадовець.
Він також наголосив, що триває підготовка до опалювального сезону. За словами Кудрицького, українські енергетики вивчили досвід минуло осені та зими та мають сценарії реагування і тісну співпрацю із ЗСУ та місцевою владою.
Напередодні представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов в ефірі телемарафону зазначив, що російські війська розвідують стан української енергетичної інфраструктури. Існує загроза повторення повітряних атак окупантів по енергетичних об’єктах.
Богдан Марусяк