Туристична Україна дивує різноманіттям красивих місць та локацій. Тому до нас все частіше приїжджають гості з різних куточків світу, і самі українці активно подорожують своєю Батьківщиною. Адже в Україні є мальовничі панорами і захоплюючі гірські пейзажі, розкішні заповідники та ландшафтні парки, численні історичні та культурні пам’ятки. До 29-річчя Незалежності України Promote Ukraine дослідив разом з експертами чарівні і нерозкриті куточки України.

Sergiy Kyrychenko expertСергій Кириченко,  директор з розвитку в’їзного туризму туроператора Join UP!

Протягом останніх років лідерами з в’їзду в Україну є громадяни Білорусі, Молдови, Росії, Польщі, Угорщини, Румунії та Ізраїлю, які перетинають кордон здебільшого з сімейних або робочих питань. Як напрямок для відпочинку Україна популярна серед громадян Білорусі та Ізраїлю. З туристичними цілями до нас приїжджають і мандрівники з Індії, Саудівської Аравії та Китаю.

У числі головних must see об’єктів – Чорнобиль, Києво-Печерська лавра, парки «Межигір’я» та «Мамаєва Слобода», Тунель Кохання в Рівненській області. До речі, останній – обов’язкове місце для відвідування молодятами з Китаю: пари не уявляють свою поїздку в Україну без романтичних фото.

До найпопулярніших серед туристів місць увійшли і такі, про які знають далеко не всі українці – наприклад, Музей Ракетних військ у Кіровоградській області. Цей музей  єдиний у своєму роді в світі. Він розташований на території колишньої ракетної бази неподалік від Первомайська. Раніше об’єкт був секретним, потрапити на нього стало можливим лише з 2001 року.

Мандрівники з усього світу, як правило, захоплюються природою Карпат і Києвом. Туристи також підкреслюють гостинність українців і якісний сервіс.

Mezigirya UkraineАбсолютно всі гості України відзначають дуже смачну і доступну кухню. Всі знають про український борщ, котлету по-київськи і вареники. Популярний десерт для багатьох туристичних груп – вареники з вишнею. В цілому відгук про українську їжу завжди один і той же: дуже ситно і дуже смачно.

Цікавим є  вибір подарунків та сувенірів з України представниками різних країн. Наприклад, китайські туристи дуже люблять бурштинові вироби. Туристи з країн Близького Сходу прагнуть взяти з собою з України мед. Кажуть, в Еміратах та Катарі мед цінується вище за золото. Хтось обожнює наше сало і намагається взяти його з собою, а хтось вважає обов’язковим привезти в якості подарунка «Київський торт».  Користуються попитом і наливки, карпатський чай та цукерки «Вечірній Київ».

Elizaveta Zagrebelna expertЄлизавета Загребельна, PR агенство MAINSTREAM

 Що незвичайного подивитися в Україні?

  1.  Західна Україна сповнена загадкових місць. Одним з них вважається село Дземброня в Івано-Франківській області. Це одне з найбільш високогірних сіл в Україні й чудове місце, щоб сховатися від світу, втекти від цивілізації і всіх пов’язаних з нею проблем. Не пропустіть можливості побачити тут струмок Мунчель, який перетікає в неймовірні Дземброньскі водоспади. Загальна висота водоспаду досягає 100 м, а найвищий його каскад – 10 м.
  2. Села Бакота навіть немає на карті. Воно розташоване в національному парку «Подільські Товтри», який увійшов до числа семи природних чудес України в 2008 році. У 1981 році тут почалося поступове підняття рівня Дністра, яке тривало шість років і забрало під воду кілька десятків сіл. Тепер в цьому місці відкривається захоплюючий вид на річку, оточену схилами і горами.
  3. Для любителів хорору варто відвідати Підгорецький маєток. Таємниче місце з містичною історією. Ходять легенди, що останній власник знущався над своєю дружиною, а потім живцем замурував її в стіну. Місцеві жителі часто розповідають, що вона до цих пір бродить по коридорах замку і шукає помсти. Хоча це не зупинило французького письменника Оноре де Бальзака і тисячі туристів з усього світу, які відвідали маєток з метою відпочинку.
  4. Олешківські піски – це найбільша пустеля в Європі. Природа тут настільки нетипова для України, що відвідати їх просто обов’язково. Багато проїжджають повз ліс по дорозі в Скадовськ і навіть не припускають, що за ним – справжня пустеля.

Найцікавіша ділянка для туристів, куди можна потрапити на екскурсію, – безлісні території 15 км в діаметрі. Тут ви можете відчути, як ніби перебуваєте посеред пустелі Сахара. Прекрасне місце для катання на квадроциклах та фотосесії.

  1. Джарилгач – це найбільший за площею і другий за довжиною острів в Україні і Чорному морі, і абсолютно не заселений. Досить невеликий, він влітку добре прогрівається, температура води піднімається до 30 градусів. Ще 10 років тому на цьому острові можна було зустріти не більше пари десятків людей. Зараз тут вже є обладнані пляжі і розваги.
  2. Хочете побачити українські каньйони, які за своїми геолого-ландшафтним показниками нагадують знамениті каньйони Північної Америки? Тоді вам сюди – в Актовський каньйон. Цю місцевість ще називають «Долиною Диявола».

Каньйон знаходиться на річці Мертвовод поблизу села Актово. Його глибина досягає 40-50 метрів, а площа становить понад 250 гектарів. Альпіністам і скелелазам тут точно знайдеться, чим зайнятися.

Igor Chava expertІгор Чава, директор Комунального підприємства Туристично-інформаційний центр міста Дрогобич,
керівник  Агенції Туристичних Ініціатив 

Локації, які варто відвідати на заході України:

  1. Підгорецький маєток.  З історії відомо, що звели його у 17 столітті. З часом його перебудовували і сучасний вид він отримав у кінці 19 століття. У час радянського режиму він був дитячим табором, а згодом він просто занепав. Зараз ним опікується місцевий бізнес, який відновлює споруду. За задумом, палац для його власників мав бути місцем для усамітнення. Для цього вони створювали навколо маєтку парк, який згодом став першим галицьким дендропарком. Звісно, що не все збереглося, але те що залишилося здивує. Зокрема, там є платан, якому 500 років. Його вважають одним із найстаріших дерев Європи.
  2. У Бориславі знаходиться храм, в якому зібрано практично усі святі. Їх нараховується 1020. Храм св. Анни відомий в усій Україні, адже можливо це єдиний храм з такою історією.
  3. Salt UkraineДрогобицька солеварня – одне з найстаріших підприємств Європи. Перша писемна згадка про Дрогобицьку сіль була у 1390 році. Сіль була і надалі залишається справжньою візитівкою та середньовічним брендом Дрогобича. Дрогобицька сіль є унікальною, аналогів якій за технологією виготовлення та смаковими властивостями немає у Європі.

 

 

 

Наталя Толуб

Фото до статті Влада Василькевича

Подібні новини

Всі Новини ›