Представники Німеччини Ян Гекер і Франції Еммануель Бонн підтримали позицію України стосовно напрацювання єдиного документа для ефективної роботи Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу.

Про це за результатами робочої відеозустрічі політичних радників лідерів держав «Нормандської четвірки» повідомила пресслужба Офісу Президента України.

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак відзначив необхідність активізації роботи ТКГ та виступив за ухвалення того плану дій, який підготувала українська сторона.

«Документ має назву «План спільних кроків учасників Тристоронньої контактної групи з виконання Мінських домовленостей». Ми розглядаємо цей документ як такий, що стосується імплементації Мінських домовленостей у роботі ТКГ. Цей документ є результатом усіх важливих напрацювань як у Нормандському форматі в минулому, так і в роботі ТКГ. Я вважаю, що у разі знаходження порозуміння цей план спільних кроків може дійсно стати основою великої дорожньої карти, яку ми можемо прийняти на рівні Нормандського формату», – заявив Єрмак.

Він також додав, що в українському документі узагальнені пропозиції, які були озвучені сторонами на засіданнях ТКГ. Наразі сторони домовилися продовжити консультації щодо напрацювання єдиної дорожньої карти на основі представленого Україною документа.

Водночас Україна підтримала пропозицію німецької сторони організувати роботу експертних груп радників лідерів країн-учасниць нормандського формату для прискорення цього процесу.

Також повідомляється, що під час зустрічі українська сторона поінформувала про відкриття двох нових контрольних пунктів в’їзду-виїзду на Луганщині, однак проросійські бойовики блокують їхню роботу. Політичний радник канцлера ФРН Ян Гекер закликав Росію розв’язати цю проблему.

Напередодні українська делегація у Тристоронній контактній групі щодо Донбасу заявила, що вважає дуже важливим провести до кінця поточного року нову зустріч на вищому рівні у Нормандському форматі.

Нагадаємо, що, згідно зі звітом Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, за період із 1 січня 2017 року до 15 вересня 2020 року підтверджена інформація про 946 жертв серед цивільного населення на Донбасі. З них 161 особа загинула.

Серед цих 946 убитих та поранених цивільних осіб було 100 дітей (73 хлопці та 27 дівчат).

Згідно зі звітом, у 625 випадках мирні жителі стали жертвами обстрілів з важкого озброєння або ураження вогнем зі стрілецької зброї та легкого озброєння: 77 загиблих та 548 поранених. При цьому понад 85% цих жертв зафіксовано в Донецькій області.

У ОБСЄ зазначають, що дедалі частіше мирні жителі стають жертвами спрацювання мін та інших вибухонебезпечних предметів через неправильне поводження з невибухлими боєприпасами або іншими боєприпасами чи спроби розібрати їх.

Богдан Марусяк

Подібні новини

Всі Новини ›