Єдиним фактором, що призвів до трагічних подій неподалік від Іловайська Донецької області, є пряме масштабне вторгнення Збройних сил Російської Федерації на територію України.

Такі висновки оприлюднила пресслужба Офісу генерального прокурора України за результатами дослідження обставин Іловайської трагедії, а також причин та наслідків цих подій.

«Згідно з висновками експертів та комплексу інших здобутих доказів, єдиним фактором, що призвів до трагічних подій під Іловайськом, є військова агресія ЗС РФ. У ніч із 23 на 24 серпня 2014 року відбулося наймасштабніше пряме вторгнення збройних сил країни-агресора на територію України та подальше вчинення ними воєнних злочинів», – йдеться в повідомленні.

Слідчі встановили, що українські військові та добровольці потрапили в оточення Збройних сил РФ і проросійських бойовиків. На той час агресор мав у своєму розпорядженні 3500 осіб особового складу, близько 60 танків, 320 бронемашин, 60 гармат, 45 мінометів і 5 протитанкових ракетних комплексів.

26−28 серпня між українською і російською сторонами були проведені переговори про створення безпечного коридору для виходу захисників України з оточення.

«29 серпня 2014 року за безпосередньою вказівкою та наказом командування Генерального штабу ЗС РФ, у порушення вимоги ст. 37 Додаткового протоколу до Женевської конвенції від 1949 року, російські військовослужбовці впритул розстріляли з важкого озброєння колони українських військових, разом із трьома полоненими російськими десантниками під час виходу особового складу підрозділів сил АТО в районі насалених пунктів Старобешеве, Чумаки, Новодворське, Агрономічне, Многопілля, Червоносільське, Осикове, Новокатеринівка Донецької області», – сказано в повідомленні.

Внаслідок трагедії поблизу Іловайська загинули 366 українських військових, 429 отримали поранення різного ступеня тяжкості, 300 потрапили в полон.

Як зазначили в Офісі генерального прокурора України, за результатами розслідування фактів російської військової агресії проти України уже притягнуто до кримінальної відповідальності за вчинення вказаних злочинів 110 осіб, зокрема 68 громадян Росії, серед яких 21 високопосадовець. Цих людей оголошено в розшук.

Крім того, докази скоєння воєнних злочинів російськими військовими передані в Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду для розгляду питання про відкриття кримінального провадження.

Слідчі Головного слідчого управління Служби безпеки України продовжують збір доказів та встановлення всіх винних осіб.

Богдан Марусяк

Подібні новини

Всі Новини ›