Президент України Володимир Зеленський заявив, що неодноразово порушував питання стосовно Криму на переговорах із закордонними партнерами, зокрема і президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Російська Федерація не хоче обговорювати анексію півострова.

Про це глава української держави повідомив у середу, 20 травня, під час спілкування з журналістами.

«Україна безпосередньо оговорює ситуацію по Криму. І США, і Канада, і більшість країн ЄС. Завжди я порушую це питання… Нещодавно Помпео (держсекретар США – ред.) висловився: поки Крим не повернеться – санкції (з РФ) не будуть зняті. Поки це єдиний спосіб, де ми говоримо про Крим. На жаль, повинен констатувати, коли була перша зустріч у Нормандії, ми з Меркель і з президентом Франції порушували це питання. І чесно, я сказав це Путіну. Я відчуваю, що Росія не хоче обговорювати це питання. Але ми пам’ятаємо, що це наша з вами земля», – наголосив Зеленський.

Водночас президент визнав несправедливим, що питання Криму не обговорюється під час переговорів у Мінську. На думку Президента України, кількість майданчиків для обговорення кримського питання має бути збільшена.

Крім того, Зеленський заявив, що, як і раніше, розраховує на припинення війни на Донбасі завдяки дії Мінських угод. Однак визнав, що мінський процес трохи загальмував через коронавірус. «Тому я даю собі ще кілька місяців, щоб дотиснути і знайти дипломатичний вихід із цієї ситуації відповідно до Мінських угод», – сказав він. Також, Зеленський запевнив, що Україна має «план B і план C», але він не хотів би їх запускати.

Він додав, що паралельно з Мінськими угодами розраховує на подальші прямі переговори з Володимиром Путіним.

«Не дивлячись на те, що суспільство по-різному оцінює прямі переговори президента Зеленського і президента Путіна, я впевнений, що ми повинні це робити. Є деякі речі, які можна зрозуміти тільки тоді, коли ти сам на сам. Є деякі відповіді, які можна і хочеш почути, коли ти сам на сам», –  наголосив глава держави.

Також у спілкуванні з журналістами Зеленський дав відповідь на ще одне важливе питання зовнішньополітичних відносин – конфлікту з Угорщиною, який виник через ухвалення закону про освіту.

За словами Президента України, він хоче підписати меморандум з угорським прем’єр-міністром Віктором Орбаном.

«Пан Орбан упродовж року шукає зі мною зустрічі. Я сказав, що готовий до цієї фундаментальної зустрічі, на якій я хотів би, щоб ми підписали меморандум усього: і безпекової ситуації, поваги, меморандум поваги до історії. У нас непрості поки що відносини з Угорщиною, але я думаю ми це питання найближчим часом вирішимо», – сказав Зеленський.

Нагадаємо, під час візиту глави МЗС Угорщини Петера Сіярто до Києва на початку лютого Україна та Угорщина домовилися про умови, за яких відбудеться зустріч лідерів двох країн.

Подібні новини

Всі Новини ›